O nas

onas-ja2

Agnieszka oczami Bartka – zajmuje się fotografowaniem praktycznie od zawsze, a liczne wyróżnienia w konkursach związanych z tą dziedziną sztuki (ponad 20 wygranych!) i praca w postaci fotografa ślubnego potwierdzają, że odnajduje się w realizowaniu swojej pasji. Do jej ulubionych rozrywek należy sprawdzanie rozkładów jazdy środków komunikacji miejskiej w Gdańsku, uciekanie przed szopem w pegasusowej grze Adventure Island oraz czytanie reportaży. Do Japonii przyjechała między innymi po to, żeby przebrać się za Czarodziejkę z Księżyca. Czasami biega za uciekającymi autobusami, nawet jeśli nie jadą w jej kierunku. Jako osoba rozmowna odnajduje się w każdym towarzystwie. Nie zmienia to faktu, że zdarza jej się zapominać z kim i właściwie o czym rozmawiała. Uwielbia psy i wyraża to poprzez skierowane do nich cmokanie i przytulanie (spowodowana tą sytuacją krępacja właściciela nie jest istotna). Regularnie prowadzi kalendarz z zadaniami na dany dzień (co z tego, że niektóre od kilku lat przepisuje, z nadzieją, że może jutro się uda). Tworzy też różnego rodzaju listy i zestawienia (czyżby nerwica natręctw?), nic więc dziwnego, że język niemiecki przychodzi jej niezwykle łatwo. Oprócz tego zna też angielski i podstawy tureckiego. Jej największym podróżniczym marzeniem jest Afryka na stopa.

onas-bartus2Bartek oczami Agnieszki – rocznik ’90. Od zawsze coś tam sobie rysuje i, jak widać, całkiem nieźle mu to wychodzi – na tyle, że dostał staż w firmie w Osace jako grafik komputerowy. A zaczęło się od fascynacji Dragon Ballem. W Polsce pracuje jako freelancer. Gdańszczanin Chełmianin od zawsze (na zawsze?). Mało konkretny – zanim dojdzie do sedna sprawy, miną 2 godziny i i tak pewnie zapomni, co właściwie chciał (chociaż ostatnio jest lepiej). Zorientowany w świecie, polityce, filmie, muzyce, sporcie, historii. Praktycznie każdy temat to dla niego dobra okazja do wielogodzinnych rozmów, bo jak zacznie, to ciężko mu przestać. Mało asertywny. Tesco to jego drugi dom. Najbardziej produktywny w nocy, kładzie się spać w przedziale od 3 do 7. Leniwy, nie spieszący się nigdzie (ojej… chyba praca w Japonii nieco zweryfikowała). Zawsze chętny na granie w piłkę i na gitarze. Od podstawówki słucha tej samej muzyki. Woli zimno od ciepła (chociaż jak jest zimno to już sam nie wie). Jego życiowym celem jest nigdy się nie zestarzeć mentalnie (powodzenia). Ma moc przyciągania żurów i osobliwych postaci. Mówi po francusku, dlatego dobrze było mieć go obok w Tunezji. Chcesz zdobyć jego serce – podaruj mu bajecznego.

onas-my4

Razem – poznaliśmy się na studiach (Wydział Ekonomiczny UG) i od sześciu lat jesteśmy parą. Nie należymy do grupy osób, które wolą spędzać weekendy pod ciepłym kocem zamiast spotkać się ze znajomymi. Lubimy interesujących ludzi. Mieszkaliśmy razem w Turcji (Izmir), Tunezji (Sfax), Japonii (Osaka), Hong Kongu, Malezji (Kuala Lumpur) i obecnie w Norwegii (Skien). Naszym wspólnym hobby jest zwiedzanie opuszczonych miejsc i dachów.

Dodaj komentarz